SOCIALDEMOKRATIET I VORDINGBORG

Mikael Smed
Borgmester
Socialdemokratiet (A)

Formand for kommunalbestyrelsen
Formand for Udvalget for Bosætning, Økonomi og Nærdemokrati

Hjelmvej 5
4780 Stege
Tlf: 22 78 34 55
Mail: borgmesteren@vordingborg.dk

 

Anders J. Andersen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Arbejdsmarked og Uddannelse (formand)
Udvalget for Plan og Teknik

Keidamsvej 7
4760 Vordingborg
Tlf: 21 64 07 27
Mail: aandersen@vordingborg.dk

 

Brit Skovgaard
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Turisme, Udvikling og Erhverv 
Udvalget for Børn, Unge og Familie
Udvalget for Kultur, Idræt og Fritid

Østermarksvej 14
4780 Stege
Tlf: 31 61 25 21
Mail: bskovgaard@vordingborg.dk

 

Carsten Olsen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Plan og Teknik

Svalevej 10
4760 Vordingborg
Tlf: 23 98 15 56
Mail: colsen@vordingborg.dk

 

Jesper Berring-Poulsen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Social og Psykiatri (formand)

Risvænget 2
4760 Vordingborg
Tlf: 29 21 92 57
Mail: jbpoulsen@vordingborg.dk

 

Kenneth Andersen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Turisme, Udvikling og Erhverv
Udvalget for Kultur, Idræt og Fritid

Elmelundevej 4
4780 Stege
Tlf: 23 44 53 89
Mail: kandersen@vordingborg.dk

 

Kurt Johansen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Sundhed, Senior og Ældre
Udvalget for Plan og Teknik  
Børne- og Ungeudvalget (formand)

Rugvænget 8
4720 Præstø
Tlf: 30 30 47 20
Mail: kjohansen@vordingborg.dk

 

Mette Høgh Christiansen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Social og Psykiatri
Udvalget for Børn, Unge og Familie
Udvalget for Sundhed, Senior og Ældre (formand)

Æblevænget 7
4760 Vordingborg
Tlf: 51 53 25 87
Mail: mchristiansen@vordingborg.dk

 

Michael Larsen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Sundhed, Senior og Ældre
Udvalget for Social og Psykiatri

Københavnsvej 40
4760 Vordingborg
Tlf: 20 67 74 45
Mail: milarsen@vordingborg.dk

 

Nikolaj W. Reichel
Socialdemokratiet (A)

 

Medlem af
Udvalget for Turisme, Udvikling og Erhverv
Udvalget for Børn, Unge og Familie (formand)

Grønnegade 4
4720 Præstø
Tlf: 24 62 79 82
Mail: nreichel@vordingborg.dk

 

Poul A. Larsen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Bosætning, Økonomi og Nærdemokrati
Udvalget for Arbejdsmarked og Uddannelse
Børne- og Ungeudvalget (stedfortræder for formanden)

Solbakkevej 20
4760 Vordingborg
Tlf: 21 76 14 36
Mail: palarsen@vordingborg.dk

 

Susan Thydal
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Klima og Miljø
Udvalget for Turisme, Udvikling og Erhverv (formand)

Skellet 25
4760 Vordingborg
Tlf: 28 95 03 65
Mail: sthydal@vordingborg.dk

 

Thorbjørn Kolbo
Socialdemokratiet (A)

Medlem af
Udvalget for Bosætning, Økonomi og Nærdemokrati
Udvalget for Kultur, Idræt og Fritid (formand)

Goldschmidtsvej 29
4760 Vordingborg
Tlf: 22 16 36 35
Mail: tkolbo@vordingborg.dk

 

 




Socialdemokratiet i Vordingborg kommune: liselotte

Lav din egen hjemmeside